България не успя да победи Унгария в безпрецедентен мач пред празни трибуни

Националният отбор на България пропусна да победи Унгария в дебюта на Илиан Илиев като селекционер, завършвайки 2:2 на стадион “Васил Левски”. “Лъвовете” водеха с 2:1 до последната минута на добавеното време, но автогол на Алекс Петков подели точките между двата отбора.

Иначе Илиев заложи на Даниел Наумов на вратата, а пред него в защита действаха Попов, Антов, Петков и Недялков. В халфовата линия си партнираха Груев, Чочев и Кръстев, а в предни позиции се изявяваха Делев, Минчев и капитанът Десподов.

Гостите от Унгария първи поведоха в резултата – Адам се разписа в десетата минута след центриране на Собослай. В средата на първата част българският тим съумя да възстанови равенството със страхотен гол на Спас Делев. Десетина минути преди почивката “лъвовете” останаха в намален състав, след като Антов бе изгонен от игра за втори жълт картон. Малко след това Груев получи директен червен картон, но след намесата на ВАР санкцията на халфа бе правилно отменена и той остана на терена.

В 56-ата минута и гостите останаха с 10 души – преждевременно към съблекалните пое Милош Керкез. В 78-ата минута Десподов нахлу в наказателното поле, бе фаулиран и България получи дузпа, реализирана от самия капитан за 2:1. В последните секунди на двубоя обаче се стигна до статично положение, от което дойде и автоголът, оформил крайното 2:2.