Благоевград отбелязва 24 май с празнична програма, посветена на Светите братя Кирил и Методий и празника на града

Двудневна празнична програма с културни събития, шествия и музикални концерти, организира Община Благоевград по повод 24 май – Ден на светите братя Кирил и Методий, на българската азбука, просвета и култура и на славянската книжовност и празник на Благоевград.

Тържествата ще започват още на 23 май с традиционна Обща художествена изложба, която се провежда повече от 40 години и представя най-добрите постижения на автори от Благоевград и региона. Празничната вечер продължава с концерт на пл. „Македония“.

На 24 май Благоевград ще посрещне празника с тържествен ритуал пред паметника на Светите братя, шествие на училищата, концерт на школи и танцови формации, дефиле на абитуриентите и голям вечерен концерт на пл. „Македония“.

ПРОЧЕТЕТЕ ОЩЕ..

ВАШИЯТ КОМЕНТАР

Моля, въведете коментар!
Моля, въведете името си тук

Последвайте ни...

83,000Последователикато
1,538последователиследвам
507абонатиабонирам

Най-новите новини

error: