„Бизоните“ лишени от евродомакинство

Българският шампион Бизони няма да домакинства 1/2-финален турнир в Интерлигата на Югоизточна Европа, въпреки че спечели борбата в група “Юг” на клубната надпревара, съобщи Sportal.bg. Благоевградският тим постигна еднакъв баланс с хърватския Олимпия Карловац (7-3), но с по-добри допълнителни показатели завърши начело в крайното класиране и по регламент трябваше да организира единия от двата плейофни турнира за попълване на Финалната четворка.

С решение на техническата комисия на лигата обаче домакинството е поверено на Карловац заради “високите транспортни разходи на отборите от група “Север” при евентуално пътуване до България”. Като компенсация делегацията на “бизоните” ще бъде настанена безплатно в Хърватия по време на 3-дневния турнир от 21 до 23 септември.

Съперници на Олимпия и Благоевград ще бъдат 3-тият и 4-тият в крайното класиране на “северната” група, в която борбата все още не е приключила.