Пирин U19 е Републикански шампион на България

Пирин U19 е Републикански шампион на България! 💚 “Орлетата” победиха на финала Септември София с 3:0.По пътя към златните медали нашите момчета отстраниха Локомотив (Пловдив), Литекс и Марица.

Във вчерашната среща, играна в Кюстендил, “орлетата” доминираха над опонента и заслужиха големия успех.
Първото попадение падна в 37-ата минута. Любомир Тодоров даде извеждащ пас към Маринополиев, който със сетни усилия достигна топката и стреля, но вратарят изби. Топката се вдигна във въздуха и още преди да е паднала Милен Войнов стреля и отбеляза феноменален гол.

През втората част Пирин доминираше тотално и в 75-ата минута заслужено стигна до втори гол. Любомир Тодоров направи страхотен индивидуален рейд през десния фланг и след като навлезе навътре стреля силно в далечния ъгъл за 2:0. ⚽Само две минути по-късно Робърт Ангелов получи топката на левия фланг, проби и подаде успореден пас към Димитър Стоилов, който овладя и пусна покрай вратаря на символичните гости за крайното 3:0.
Така Пирин стана Републикански шампион на България и накара всички “зелени” сърца са се гордеят!