85 състезатели се включиха в състезание по планинско колоездене

За трети път Банско бе домакин на състезание по планинско колоездене. В надпреварата се включиха 85 участника от Англия, Гърция, Холандия, Австрия, Нова Зеландия и Банско.

Стартът на състезанието бе даден точно в 9 часа пред църквата „Света Троица” от кмета на общината Александър Краваров.На 30 юли се проведе Race 1 – комбинация от две байк трасета „Perfect Day” и “Dead Dog” – крос-кънтри и спускане. През първия ден маршрутът бе с дължина 35 км и денивелация около 1000 м. За 31 юли, бе предвидено Race 2 “Foxy Lady” – 24 км с 400 м денивелация, който се оказа по-лек за колоездачите.

Най-добър в Първа категория до 22 години бе Георги Георгиев, а във Втора категория от 22 до 40 години първо място зае Уотър Клеп. При жените най-добре се представи Цакири Панагиота, а при ветераните на първа позиция се класира Цакирис Сакис.

Победителите получиха специални грамоти и спортни принадлежности, осигурени от спонсорите на мероприятието.

Мероприятието бе организирано от Туристическа асоциация – Банско, Община Банско и Национален парк „Пирин”.

Източник: Darik News