Затягат правилата за провеждане на матурите

uchenici_staq_izpit-maturi

В опит да спре търговията с верните отговори на матурите, образователното ведомство изготви нормативни промени. Образователното министерство предлага директорите да сформират специални комисии в училищата, в които да могат да участват и родители, предаде bTV. Комисиите ще отварят секретните пликове и ще разпределят материалите.

Техен член ще следи видеонаблюдението в залите в реално време. „Това трябва да бъдат хора, които да не са в конфликт на интереси с цялостната организация , т.е. да нямат деца, които са зрелостници”, посочи зам.-министърът на образованието Ваня Кастрева.

В наредбата за провеждането на матурите се предлагат изрични текстове, според които зрелостник ще бъде отстраняван, ако преписва от хартиен носител, от телефон или от другарче. Също и ако изнася извън залата изпитни материали. Освен това до приключване на изпитния ден квесторите няма да имат право да използват телефон. В изпитния ден на територията на училището ще се допускат само зрелостниците и хората, ангажирани с организацията.

Предстои предложенията да се одобрят от Министерския съвет,

ПРОЧЕТЕТЕ ОЩЕ..

Последвайте ни...

81,580Последователикато
1,538последователиследвам
507абонатиабонирам

Най-новите новини

error: