В ход е подготовката на отделения в МБАЛ „Югозападна болница”, в сградата в Петрич, за подобряване на енергийната ефективност. С постановление на Министерски съвет за сградата на болницата в Петрич бяха отпуснати целево средства, които да се насочват за по-добрата енергийна ефективност.
Средствата ще бъдат инвестирани за подмяна на дограмата, скъклопакети и врати, подмяна на съществуващите вертикални щрангове на отоплителната инсталация, подновяване на съществуващата абонатна станция и др.
Приоритетно се започва с Хирургично отделение. Включени в поръчката са също: Вътрешно отделение, Операционна зала, Детско отделение, Хемодиализа и Рентген. Подобни цялостни ремонти в отделенията на петричката болница не са правени повече от 15 години.