Забранено е движението на товарни автомобили над 12 тона с ремаркета и полуремаркета през високопланинският проход „Предел“; път II-84 Юндола-Якоруда и път ІІІ-198 Гоце Делчев-Кулата в района на проходa „Папаз Чеир“. Toва съобщиха от пресцентъра на Агенция „Пътна инфраструктура“.
Леките автомобили да се движат задължително с вериги. Движението по ГП Е-79 при малкия тунел в района на Кресненското дефиле остава пренасочено по обходен маршрут, поради свлачище. Монтирана е временна светофарна уредба.
Навсякъде в областта пътните настилки са мокри и хлъзгави. Шофьорите, на които им предстои пътуване, е необходимо да тръгват на път с автомобили, подготвени за зимни условия, да карат със скорост, съобразена с метеорологичните условия, и да спазват въведените ограничения.