Много е силен пътният трафик в Гърция. От днес започват четири празнични дни за Богородица. Забелязва се засилено движение и към българските граници. Много гърци предпочитат да прекарат свободните дни у нас и трафикът е натоварен в двете посоки.Коли с българска регистрация са най-често срещаните автомобили в северна Гърция. Задръствания по пътищата няма, въпреки натоварения трафик. Екипи на пътна полиция са поставени през 20 километра и контролът на движението е пълен, информира БНР.
Влезе в сила забрана за движение на товарни автомобили.Задръстиха се пристанищата от пътници. Пуснаха допълнителни фериботи и въпреки това без предварителна резервация няма свободни места, съобщават туристическите компании.Засилиха охраната на всички църкви и манастири, където от днес се стичат хора на литургия.
Градовете опустяха и туристите свободно посещават музеи и археологически паметници, които работят с удължено работно време.