Разлог домакинства Международен турнир по карате за деца и юноши младша възраст „Купа Пирин 2012”

Разлог домакинства Международен турнир по карате за деца и юноши младша възраст „Купа Пирин 2012”. Кметът на Община Разлог инж. Красимир Герчев поздрави всички участниците и пожела успех на младите спортисти. Международната проява бе уважена и от двамата зам.-кметове на община Разлог Иван Гюров и Венцислав Гърменов.

Спортното събитие се проведе в спортна зала „Септември” в Разлог и събра 96 участници от 13 клуба. Съдии от световна и европейска категория определиха най-добрите в двата стила на проведените състезания – КАТА и КУМИТЕ в различните групи и категории. По-голямата част от участниците бяха на възраст между 10-16 години, като най-малките бяха спортисти бяха на 8-9 годишна възраст.

В отборното класиране по брой спечелени медали на първо място се класира Кюстендилския отбор „Дарис” с общо 15 медали, от които 6 златни, 2 сребърни и 7 бронзови. На второ и трето място се класираха съответно отборите на „Никон” – София и „Ипон” – София.

Силно представяне направи и клуб „Асикс”, които завоюваха 1 сребърен и 1 бронзов медал.
По повод 100-годишния юбилей, който Разлог ще отбележи на 24 октомври, през тази година за първи път бяха връчени два меча за комплексно и индивидуално участие. Мечът на честта взе клуб „Дарис” гр. Кюстендил. Тодор Димитров от Карате клуб „Калоян” гр. Велико Търнова стана носител на втория меч.

Тазгодишният турнир, посветен на 100 г. от Освобождението на Разлог е организиран от Община Разлог и местния Клуб по източни бойни изкуства „Асикс”.

Снимка: Община Разлог