Близо 70 декара от поречието на река Искър в участъка от Панчарево до Пасарел бяха почистени днес от дървета, храсти и вършини от 230 служители на Югозападното държавно предприятие. Отстранени са и 1560 паднали или изсъхнали дървета от коритото на реката.
Служителите на държавното предприятие използваха 76 автомобила с повишена проходимост, 60 моторни резачки и 2 трактора. Това е втори ден, в който служителите на ЮЗДП извършваха почистване на този участък от коритото на река Искър.
Вчера, въпреки лошите климатични условия, 84 служителите отстраниха над 850 дървета, като почистиха от храсти и вършини, които препятстват нормалното оттичане на водата над 20 декара от бреговете на реката. Освен жива сила в почистването на коритото вчера бяха използвани 60 моторни триона, 23 автомобила с висока проходимост и два трактора. Така общата почистена площ е близо 90 декара, а отстранените дървета са над 2400.