Пирин победи Велбъжд с 4:0

Категорична победа, макар и в доста оспорван мач, извоюваха футболистите на Пирин днес в Кюстендил, след като победиха домакините от Велбъжд с 4:0.

Всичките попадения в срещата паднаха през второто полувреме, в което зелените доминираха тотално на терена.

Първата част започна с лек натиск на Пирин, като постепенно играта се изравни, а на моменти доста твърдите единоборства, от страна и на двата отбора, взимаха връх.

Чистите положения липсваха и пред двете врати, като домакините успяха само на два пъти да застрашат отбраната на зелените, а удари на Даскалов и Хаджииванов не затрудниха особено вратаря на домакините. Именно последния изпусна най-чистото положение за Пирин през първата част, след като бе изведен в наказателното поле, но ударът му по диагонала не намери рамката на вратата.

Малко след подновяването на играта през второто полувреме зелените поведоха в резултата, като в 49-та минута Хаджииcropvelbujd1ванов проби отдясно и сервира топката на Даскалов, който от няколко метра нямаше проблем да отбележи.Три минути по-късно Даскалов изведе Гълъбов сам срещу вратаря, а крилото на орлетата хладнокръвно покачи резултата на 2:0.

Третото попадение за Пирин падна в 76-та минута, когато влезлите каро резерви Таиров и Косотов си взаимодействаха отлично, за да може последния да отбележи красив гол от воле.

Фаик Таиров оформи крайното 0:4 възползвайки се от отличен пас на Марио Янков в 87-та минута.

Следващата среща на Пирин е и последна за полусезона, като идващата неделя зелените се изправят срещу Оборище от Панагюрище в Благоевград.

Състав на Пирин: Филип Димитров, Иванов, Сандев, Бачев, Стоев, Кацимерски, Григоров, Янков, Хаджииванов, Гълъбов и Даскалов. След почивката в игра влязоха : Шиндов, Костов и Таиров.

| Снимка, Видео: Пресслужба ОФК Пирин