Месец преди началото на музикалния фестивал “Франкофоли” в Благоевград вече няма свободни места в хотелите, съобщава БНТ. В близките градове Симитли и Кресна местата в хотелите също са заети. Още от месец април организаторите на международния фестивал се подготвят, за да посрещнат световните звезди – ИМАНИ и Паров Стелар.
Хотелът, в който миналата година са отседнали звездите от “Джипси кингс” и Патрисия Каас се подготвя и тази година за световно известните изпълнители ИМАНИ и Паров Стелар.
В хотелският комплекс, където ще бъдат настанени част от изпълнителите казаха, че вече са определили менюто, което ще им предложат. Доставени са и изискани френски вина, както и български, които се произвеждат в изби от региона на Благоевград.
За престижният музикален фестивал в Благоевград се очаква да пристигнат стотици меломани от Франция, Гърция, Македония и Румъния. Очакванията на хотелиерите са оборотите да се увеличат двойно.