Франция стартира с победа на Евро 2016

francia-romania

Домакинът Франция стартира с победа на европейското първенство. “Петлите” надиграха Румъния с 2:1 в мача на откриването на Евро 2016.Французите измъкнаха трите точки минута преди края, когато Димитри Пайе прати майсторски топката в горния десен ъгъл на вратата.

След кратка, но бляскава церемония по откриването мачът започна с голово положение за румънците още в 4-а минута. След центриране от корнер Богдан Станку бе оставен непокрит, но ударът му бе отразен от вратаря на Франция Юго Лорис. Последваха силни минути за домакините, но Оливие Жиру и на два пъти Антоан Гризман пропуснаха целта. Най-близо до гола бе Гризман, който в 14-а минута с глава нацели гредата.

Второто полувреме започна с натиск на Франция. Пол Погба стреля от въздуха в 57-а минута, но в обсега на вратаря Татарушану. В 58-а минута Оливие Жиру откри резултата. Нападателят се пребори във въздуха с вратаря и с глава прати топката в мрежата след центриране на Димитри Пайе.

Радостта на французите продължи точно 6 минути. Патрис Евра събори в наказателното поле Станчу и реферът Виктор Касай отсъди дузпа за Румъния. Богдан Станку хладнокръвно реализира и изравни – 1:1.
Двубоят вървеше към традиционното за мач на откриване равенство 1:1, но минута преди края на редовното време дойде мигът на безспорния играч на мача Димитри Пайе. Нападателят на Уест Хям не остави шансове на Татарушану с фамозен удар пред наказателното поле, който намери горния десен ъгъл на вратата – 2:1 за Франция.