„Бизоните“ се класираха за финала на Европейската клубна купа в Атина

bizonite-blagoevgrad.eu_beizbol10501

Шампионът на България по бейзбол Бизони надигра румънския първенец Атлетико Александрия с 8:3 и на практика се класира за финала в квалификацията за Европейската клубна купа в Атина (Гър). Това бе четвърта поредна победа за благоевградчани от началото на седмицата и вече само невероятна въртележка може да ги изхвърли от последния мач в събота, съобщава Sportal.bg.

Разликата в крайния резултат вчера бе осигурена още в 1-вия ининг, когато българската атака вкара 5 точки срещу стартера на румънците Юлиан Шербан (L 0-1). “Бизоните” бяха подпомогнати и от неориентираната защита на противника, която направи 3 грешки само в първата част, а до края на мача допусна и още две.

Александър Благоев (W 1-0) започна на възвишението за нашите и мина чисто през първите 4 ининга, преди в 5-ия да пусне 2 точки и след това да предаде топката на Мартин Шопски. Риливърът остана до края на мача и подсигури победата с 4 ининга с 1 точка.

Именно Шопски, който започна мача в десния аутфилд, бе най-продуктивен и в нападение, където завърши 2 от 4 с 3 RBI. Шортстопът Кирил Балабански добави 2 хита и 2 RBI, а по 1 точка вкараха левият аутфилдер Георги Георгиев и стартиралият като DH Евгений Черноземки.

Преди последния мач от днешната програма Бизони (4-0) е едноличен лидер, следван от Виена Метростарс (3-1), Цюрих Баракудас (2-1), СДЮШОР №42 Москва (1-2), Панатинайкос (1-3) и Атлетико (0-4).

Българският клуб може да бъде изместен от едно от първите две места в крайното класиране само при евентуални победи на “баракудите” срещу московчани тази вечер и срещу Атлетико утре и тежка загуба на “бизоните” срещу виенчани утре сутрин. Във всички други случаи в събота Благоевград ще спори за място в плейофите за турнира за Европейската купа през 2016 г.