Общински съвет прие предложението на кмета на община Благоевград за изменение на Наредбата за опазване на общинската собственост и обществения ред. Промяната е във връзка с въвеждането на система за “SMS-паркиране” в обхвата на “Синя зона”.
Съветниците гласуваха за въвеждането на автоматизирана система за sms паркиране в “синя зона” в Благоевград.
Така жителите и гостите в областния център скоро ще имат възможността да заплащат престоя си в “синя зона” чрез пускане на SMS.
Освен това с днешното си решение общинските съветници упълномощиха управителя на общинско дружество “Паркинги и гаражи-Благоевград” ЕООД да организира и проведе необходимите процедури, съгласно изискванията на ЗОП за възлагане на общестена поръчка с предмет “Въвеждане на Автоматизирана система за SMS разплащане и контрол на паркирането в “Синия зона” или т.нар. “SMS-паркиране” и да сключи договор с избрания изпълнител.
Източник: Дарик Благоевград
Снимка: Blagoevgrad.Eu, Архив