Община Благоевград подпомага ДТ “Никола Вапцаров” с 50 000 лева до края на годината


Солидна подкрепа за изкуството в Благоевград. Средствата ще бъдат изразходвани в изготвянето на две нови постановки.

На срещата директорът на театъра Маргарита Мачева представи новия заместник-директор по административните въпроси Севар Иванов. Той е познат на благоевградчани с превъплъщението си в представлението „Портретът на Дориан Грей“ от Оскар Уайлд, с режисьор Стайко Мурджев.

Директорът на Драматичен театър “Никола Вапцаров” Маргарита Мачева представи репертоарния план за сезон 2020/2021. Премиерата на спектакъла “Тартюф” от Жан-Батист Молиер, с режисьор Дамян Тенев ще бъде на 17 и 18 септември, като е изключително важно да знаете, че местата са ограничени до 50 %, или по-точно казано, общо 113 билета ще бъдат налични за закупуване. Ръководството гарантира, че театралната дейност се осъществява, при спазване на мерките за дистанция, което води до по-малък капацитет на залата и препоръчва на зрителите да закупят своите билети предварително. Билети могат да се купят онлайн, както и на каса, но за да не останете разочаровани, е добре да се подсигурите предварително.

Главната роля, на самия Тартюф, се изпълнява от Нено Койнарски, който от тази есен е част от състава на театъра. Режисурата на представлението е на Дамян Тенев. Спектакълът представя
изключително модерен прочит на класическата пиеса и продължава репертоарната
политика в посока на създаване на съвременни представления, които разчитат на
впечатляваща визия и вълнуваща актьорска игра.

За тези посетители, които са си закупили карти за отстъпка за благоевградският театър, трябва да знаят, че валидността им автоматично се обновява, поради невъзможността да се ползват по време на пандемията. Припомняме, че всеки може да се възползва, като си закупи карта за отстъпка с 20 % от стойността на билетите.

На 15-ти септември ще бъде представен Летописът, разказващ 100-годишната история на Драматичен театър „Никола Вапцаров“ Благоевград. Текстът е дело на дългогодишния драматург на театъра Елена Илиева.

Акцент на срещата бе и Летният театър, който предизвиква сериозен интерес, както на жителите на Благоевград, така и на гостите на града. През летните месеци, той ще продължи да работи и радва хората, зажаднели за култура и театрално изкуство.Всъщност, театърът открива сезона с „Красавицата и Звяра“ и „(От) личен опит. Дотук“ именно на новата сцена.

За финал на пресконференцията, Маргарита Мачева и Севар Иванов споделиха, че са заложили в програмата на театрален сезон 101 много ярки спектакли и разнообразни активности, които да подобрят културния и обществен живот на хората, след кризисната ситуация.

Срещата премина при спазване на противоепидемичните мерки срещу Covid-19.

Савар Иванов, заместник-директор по административните въпроси на Драматичен театър “Никола Вапцаров” – Благоевград.

 

Маргарита Мачева, директор на Драматичен театър “Никола Вапцаров” – Благоевград

ПРОЧЕТЕТЕ ОЩЕ..

Последвайте ни...

81,580Последователикато
1,538последователиследвам
507абонатиабонирам

Най-новите новини

error: