Огромни опашки пред ски зоната в Банско са се образували тази сутрин, предаде БГНЕС. Работата на кабинковия лифт е започнала навреме около 8:00 сутринта като паралелно с това десет микробуса на концесионера извозват чакащите скиори до ски зоната.
Днес кметът на града Георги Икономов и министърът на околната среда Нено Димов ще дадат брифинг по възможните решения на проблема с опашките пред начална станция, разрешени след промяната на действащия план за управление на национален парк Пирин.
Темата е решението на Министерския съвет от 28 декември, с което се възлага на министъра на околната среда и водите, при наличие на инвестиционен интерес за изграждане на нова туристическа кабинкова линия в ски зона Банско и съпътстващата я инфраструктура, да предприеме спешни действия за съгласуване по реда на екологичното законодателство на всички необходими устройствени планове и инвестиционни предложения. Срещата започва в 16.00 часа.
А после ще излезе един брадат козел и ще каже,че няма нужда от втора кабинка,ама как да знае какво става в Банско като си бърка в носа по цял ден в София