17 л/кв.м. дъжд са паднали в Благоевград през изминалото денонощие

Най-големи количества дъжд за изминалото денонощие са отчетени в Кюстендил – 31 л/кв.м. В Благоевград отчетените количества валежи са 17 л/кв.м. Данните са от 20.00 часа вчера до 05.00 часа тази сутрин, съобщиха от Националния институт по метеорология и хидрология (НИМХ) към БАН, цитирани от „Фокус” . В Драгоман количествата валежи са 24 л/кв.м; В Монтана – 23 л/кв.м; В Лом – 17 л/кв.м; Рожен – 16 л/кв.м. В столичния квартал „Младост” са отчетени 20 л/кв.м.

Днес значителни ще са преди обяд в Западна България и Родопите, а през целия ден в Централна България и североизточните райони. След обяд в западните райони валежите временно ще спрат. Температурите в по-голямата част от страната ще са без съществен дневен ход – между 5° и 10°. По-високи ще са в Източна България, където ще продължи да духа умерен и силен южен вятър и максималните там ще са между 12° и 15°.

В планините няма да е подходящо за туризъм. Ще бъде облачно, на много места със значителни валежи от дъжд, над 1800 метра – от сняг. Ще духа бурен, по високите и открити части ураганен юг-югозападен вятър. Максималната температура на 1200 метра ще е около 6°, на 2000 метра – около 1°.

ПРОЧЕТЕТЕ ОЩЕ..

Последвайте ни...

81,580Последователикато
1,538последователиследвам
507абонатиабонирам

Най-новите новини

error: