
Пореден банкомат е откраднат тази нощ в Югозапада. Устройството се намирало в обект на голяма търговска верига, в района на жп гарата в Дупница. Неизвестните, засега, грабители са разбили стъклената входна врата на хипермаркета, след което са вързали устройството и издърпали навън, съобщава БГНЕС.
Във фоайето на магазина личат следите от влаченето на машината, които стигат до паркинга. На мястото на банкомата личат само четирите дупки, където е бил монтиран.
През тази година в региона бяха издърпани два банкомата – в Бобошево и в Катунци. В град Бобошево обирът беше успешен, но този от началото на лятото в село Катунци, община Сандански – не.
Тогава банкоматът бе влачен близо километър и половина и изгубен във водосток по пътя на бягство, а крадците не успяха да откраднат и лев от парите в машината. Миналата година бяха изтръгнати банкомати в Банско и Гърмен.