Телефонни измамници отнеха над 2000 лв. от възрастна жена от Сандански

77-годишна жена от Сандански е предала над 2 000 лева на телефонни измамници. Около 15:00 часа вчера непознат за нея мъж, представяйки се за полицейски служител, е поискал съдействие от нея за залавяне на телефонни измамници, като за целта й е казал, че е необходима парична сума, която да остави пред жилището си. Нанесената щета на потърпевшата е около 2 042 лева.

За случая е уведомена Районна прокуратура-Сандански.

ОД на МВР-Благоевград призовава гражданите за повишено внимание и проява на мнителност по отношение на лица, които чрез телефонно обаждане ги въвеждат в заблуждение с цел получаване на парични суми. При провеждането на полицейски операции, органите на МВР разполагат със собствени средства и няма утвърдена практика полицейските служители да искат лични парични средства и ценности от гражданите.

За предотвратяване на подобен вид престъпления, в случай на телефонно обаждане, при което е поискана парична сума, лични данни (име, ЕГН или адрес) или банкови сметки е необходимо гражданите веднага да се свържат с близки, роднини или съседи и веднага да позвънят на тел. 112 (избира се безплатно).

ПРОЧЕТЕТЕ ОЩЕ..

Последвайте ни...

81,580Последователикато
1,538последователиследвам
507абонатиабонирам

Най-новите новини

error: