Септември (Симитли) загуби от Пирин (ГД) в контрола

septemvri-simitli-zagubi-ot-pirin-goce-delchev-v-kontrola3

Пирин (ГД) победи Септември (Симитли) с 4:2 в контрола, играна на градския стадион в Гоце Делчев.

Още в 4-та минута Марио Близнаков излезе на стрелкова позиция сам срещу вратаря, но ударът му мина до лявата греда. Гостите отвърнаха в 18-ата минута, когато Мартин Тошев на свой ред се озова очи в очи с противниковия вратар, но ударът му срещна напречната греда. В 32-рата минута Слави Карадалиев събори в наказателното поле Костадин Башов, а отсъдената дузпа бе материализирана от Марио Близнаков. След него стражът на Септември неутрализира опасни шутове на Башов и Газиев, а резултатът до почивката остана 1:0.

След подновяването на играта първи до голова опасност стигнаха гостите, като бившият юноша на ЦСКА Мартин Тошев озовал се сам срещу резервния вратар Юсев, но шутът му мина над вратата. В 64-ата минута влезлият като резерва Боянчев върна топката към Ангел Юсев, който сътвори куриоз като отигра нескопосано и тя се озова зад голлинията. След заучено положение в 68-ата минута Мартин Газиев получи топката от Марио Близнаков и от дъгата на наказателното поле върна аванса на гоцеделчевци.

septemvri-simitli-zagubi-ot-pirin-goce-delchev-v-kontrola2

Най-красивото положение бе в 70-ата минута, когато след образцова атака Борислав Хазуров подаде към Марио Близнаков, който с удар от въздуха я прати към вратата, но Карадалиев показа рефлекс и изби. В 72-рата след пробив от дясно Зефир Катунчев с хубав шут прати коженото кълбо в горния ляв ъгъл на вратата на Септември за 3:1. в 80-ата минута Смилен Златанов върна един гол за гостите, а крайното 4:2 оформи юношата на Пирин Павел Бакиев в 87-ата минута.

Дебют за гостите от Симитли направи най-новото попълнение Костадин Кацимерски, който за последно игра в Пирин (Благоевград). Малко преди двубоя домакините от Гоце Делчев представиха цели 9 нови попълнения.

Това са Ели Маркес, Земфир Катунчев, Димитър Крушовски, Георги Самокишев, Виктор Шишков, Огнян Стефанов, Любомир Витанов, Румен Лапантов и Мартин Гераков.