Септември (Симитли) с втора победа в контролите

septemvri-simitli-pobedi-velbujd-kustendil

Отборът на Септември (Симитли) записа втори успех от началото на зимната си подготовка, след като се наложи с 2:0 над Велбъжд (Кн), който също се състезава в Югозападната „В” група. Срещата трябваше да се играе в Кюстендил, но се проведе на стадиона в град Симитли, заради замръзналите терени в града под Хисарлъка.

И двете попадения паднаха в през второто полувреме. Тихомир Костурков откри резултата в 49-ата минута. Тогава Мартин Тошев засече с глава центриране отдясно на Асен Топузов, топката срещна напречната греда и той направи добавка за 1:0. Малко след гола треньорът на Септември (Симитли) Спас Стоименов направи много смени, а на терена от титулярите останаха само Мартин Иванов и Асен Топузов. В игра се появи и защитникът Ибраим Стамболиев, който бе пред отказване от футбола.

В 79-ата минута Даниел Дюлгеров оформи крайното 2:0. Септември (Симитли) можеше да се поздрави и с по-убедителен успех, ако не бяха многото пропуски, сред които и гредата на Мартин Тошев в19-ата минута. Домакините от Симитли бяха по-активният отбор по време на целия мач и заслужено се поздравиха с победата. На няколко пъти Тошев, Лъчезар Гоергиев и Илиян Христов не успяха да се разпишат останали сами срещу вратаря на гостите Радослав Димитров.

Двубоят изгледа и кметът на Симитли Апостол Апостолов. Следващата контрола на Септември (Симитли) е в сряда срещу Миньор.