„Пирин“ надви с 3:2 „Оборище“

Трудна победа с 3:2 извоюваха футболистите на ОФК Пирин днес побеждавайки Оборище от Панагюрище в последен мач от есенния дял на първенството на В АФГ.

Двата отбора изнесоха истинска битка на терена, като единствено слабото съдийство на пернишката тройка рефери, начело с Владислав Станиславов, леко помрачи иначе много интригуващия мач.

Оборище първи стигнаха до попадение от дузпа, отсъдена за спорно нарушение на Румен Сандев, а Янко Янков бе точен от бялата точка в 13-та минута.

В 28-та минута пиринци стигнаха до попадение, което бе отменено заради засада, а зелените дълго оспорваха съдийското решение.

Хаджииванов и Костов имаха възможности да отбележат в 33-та и 41-та минута, но ударите им минаха покрай вратата. Именно последния отбеляза изравнителното попадение в продължението на първото полувреме, след като засече центриране от корнер.

Втората част започна с гол от съблекалнята, като отново Костов бе точен след разбъркване в наказателното поле на Оборище. След гола домакините се поуспокоиха, а това им изигра лоша шега, като в 60-та минута нападател на гостите се отскубна от отбраната на Пирин и изравни резултата

Орлетата реагираха мигновено, като в игра бе пуснат Георги Даскалов, който се оплакваше от настинка и не започна като титуляр, и видимо внесе свежест в играта. Именно той се възползва от центриране в 75-та минута и от малък ъгъл отбеляза победното попадение./Пресслужба на ОФК Пирин/