Пирин Хайстер-ЛТУ надига с 3:1 Миньор (Перник) във Висшата лига

Пирин Хайстер-ЛТУ (Благоевград) надигра Миньор (Перник) с 3:1 (27:25, 25:20, 21:25, 25:19) в мач от шести кръг на Висшата лига при мъжете.

Домакините от Благоевград водеха в резултата до средата на първи гейм, но гостите от Перник дръпнаха с три точки аванс и нажежиха атмосферата в зала Скаптопара. Играчите на Пирин Хайстер-ЛТУ успяха да изравнят при 24:24 и с повече опит и концентрация взеха гейма с 27:25.

Миньор тръгна добре във втората част и водеше до 14:12. Ентусиазираната публика обаче вдигна отбора на домакините. Така момчетата на треньора Христо Илиев наваксаха изоставането и дори поведоха с четири точки при 20:16. Последва поредица от грешки на младия тим от Перник, за да се стигне до 25:20. Въпреки мощната подкрепа на публиката гостите от Миньор се съживиха в третия гейм и успяха да го вземат с 25:21. Но силите им стигнаха дотук.

В последната част играчите на Пирин Хайстер-ЛТУ не позволиха да ги изненадат и спечелиха мача пред погледа на на националния селекционер Камило Плачи, който седеше до кмета на Благоевград Атанас Камбитов. За домакините се отличиха играещите на позиция 4 Георги Рандев и Николай Хаджииванов./Bgvolleyball.com/

Снимка: Blagoevgrad.eu, Архив