Поисках оставката на директора на ОДМВР – Благоевград, защото не може да бъде допусната полцейщина. Това каза пред журналисти министърът на вътрешните работи Румяна Бъчварова във връзка с ареста на шефа на „Агромах“, който е обидил премиера Бойко Борисов и последвалата оставка на директора на ОДМВР – Благоевград Росен Танушев, предаде „Фокус“.
„Поискала съм оставката на директора, когато установих, че той е действал без да съобрази ситуацията. Неправомерно е задържал един човек, по повод на негови изявления дори и в нетрезво състояние“, каза министър Бъчварова и уточни, че той е освободен като директор и ще бъде назначен на по-ниска длъжност в криминален отдел в Петрич, за да може да бъде полезен на системата.
„Той е един добър полицай, просто като директор е направил недостатъчно добра преценка на ситуацията”, посочи Бъчварова.
По думите й става въпрос за преценка по казус, която се прави от директора.