Стартът на новия зимен сезон в Банско ще бъде празнично отбелязан на 16-ти декември. Освен с много игри, откриването в Банско ще бъде отбелязано и с много музика. За настроението на Бъндеришка поляна ще се грижат водещият Део, талантливата звезда Михаела Филева, балет „Нова” и DJ Спрайт. За първи път ще видим и впечетляващо барман шоу с коктейли-подаръци.
Гвоздеят на програмата е играта „Ловци на съкровища”, която започва в 13:00 часа на Бъндеришка поляна. Условията са вече познати, в определен периметър, ще бъдат заровени под снега сандъци със страхотни награди, а всички желаещи, които са се записали за играта влизат да търсят сандък, ровейки в снега без помощни средства. Голямата награда е чисто нов луксозен автомобил. Сред другите награди са сезонна карта за съоръженията, аксесоари за зимна екипировка, почивки за двама и много други изкушения.
За първи път Банско прави и нова изненада за посетителите на курорта с играта „Открий злато в лифта”. Всички гости на планината, които ще ползват лифта на 16-ти, ще имат уникален шанс да спечелят истински златни награди. Сред тях са красиви монети от благородния метал, зимни подаръци и други парти изненди.
Сред пециалните гости по повод откриването на сезона тази година са рекордьорът в скоростните ски дисциплини Кристиан Гедина и петкратния носител на Световната купа по ски алпийски дисциплини Марк Жирардели. Двете звезди ще се изправят един срещу друг в играта „Влез в отбора на шампиона”. Желаещите скиори могат да се запишат в един от двата отбора на ски легендите и най-добрият състезател ще получи не само възможност да се състезава с истинска ски легенда, но и сезонна карта за съоръженията в Банско.
След програмата на Бъндеришка поляна купонът ще продължи на площада в центъра на град Банско, където гост ще бъде Ути Бъчваров, който ще приготви вкусни изкушения за всички гости.
Купонът по случай новия сезон ще стартира с пищна заря, много музика, танци и добро настроение.