Починал е парапланеристът, който днес се удари в метеорологичната станция на връх Мусала в Рила.
Все още не е ясна причината за инцидента. Починалият е сред най-добрите български парапланеристи.
Акцията по спасяването му продължи няколко часа, като в нея се включиха планински спасители, а по-късно и военни от ВВС с хеликоптер “Кугар”.
Мъжът е откаран в болница в Пловдив, но според източници на БНТ е починал още на път за лечебното заведение. Очаква се утре от болницата да дадат повече подробности.
Мъжът е бил с два счупени крака и съмнения за травма на таза, обясни пред журналисти Ангел Керкелев, началник на спасителната база в Боровец, където са получили сигнала за инцидента.
Веднага е оказана първа помощ на парапланериста, на мястото по случайност е имало и лекар травматолог, който също е помогнал. По думите на началника на ПСС в Боровец пострадалият е бил контактен до последно.
Това е поредната спасителна акция в Рила от тази година. На 2 януари 28-годишен турист пострада в района на връх Калин и се наложи планински спасители да го свалят на ръце до Паничище. Тогава акцията продължи близо 9 часа заради трудния терен.