
С официална церемония и водосвет, бе открит новият мост над река Глазне в Банско. За града той има огромно значение и изграждането му наново бе от голяма важност, след като поройните дъждове и пълноводната река през ноември 2016-а, разрушиха стария.
Красивият мост е част от мащабен проект, който е в процес на изпълнение, като изграждане на подпорните стени и укрепване на дъното на реката, вече са извършени. Изграждането на моста е финансирано от бюджета на Община Банско и е на стойност 82 000лв.
Конструкцията е сглобяема стоманена, съставена от две главни греди и второстепенни напречни такива. Изящни фенери допълват визията и внасят усещане за европейски привкус и романтично настроение през нощта.