Във връзка с постъпила информация, че на територията на Регионална здравна инспекция (РЗИ) – Благоевград са извършени ваксинации извън реда, описан в Националния план за ваксиниране срещу COVID-19, разпоредих незабавна проверка. Това написа министърът на здравеопазването проф. д-р Костадин Ангелов във “Фейсбук”.
Тя започна още в събота. Целта ѝ е да установи всички факти около ваксинирането в региона.
Проверката ще приключи до 24 часа и ако след нея се докаже, че редът за ваксинации е нарушен, всички длъжностни лица от системата на Министерството на здравеопазването, отговорни за изпълнението на плана в региона, ще понесат най-строги санкции.
“Използвам случая да заявя, че при никакви обстоятелства и на никаква цена няма да допусна заобикаляне или погазване на плана за ваксиниране на българските граждани. В този смисъл всякакви политически спекулации и опити за използване на ситуацията с политическа цел са не само неморални, а в определени случаи и незаконни”, пише още министър Ангелов.