Кресна стана шампион в Коледния футболен турнир в Симитли

Отборът на Кресна вдигна купата, решаващият гол в последната минута бе дело на състезателя на „Септември” Симитли Марио Николов. С голов трилър тимът от Кресна спечели първото място в Коледния турнир по футбол на малки врати, който традиционно се организира в Симитли в памет на Иван Янчев.

Отборът на Кресна се наложи с 5:4 над селекцията на Л Класико от Благоевград във финалния мач. Мачът започна с три точни попадения за благоевградчани, Кресна и Л Класико се оттеглиха на почивка при резултат 3:1 за благоевградчани.

През второто полувреме резултатът набъбна до 4:4. Минута преди реферът Стефан Апостолов да свири финал на мача, Марио Николов наниза топката във вратата на Л Класико и оформи крайното 5:4.

Благоевградчани взеха среброто от Коледния турнир в Симитли, третото място служебно бе присъдено на кметския тим от Симитли- „Тотнъм”.

Мачът за 3-то и 4-то място между отборите на Тотнъм и Полена не се състоя. Тимът от село Полена не можа да събере стартовия си състав заради лека караница снощи. И Тотнъм записа служебна победа 3:0.

Купите връчи Спас Стоименов, основен организатор на Коледния турнир тази година.

Напомняме тази година се включиха рекорден брой отбори от целия регион. 19 тима непрофесионални футболисти се състезаваха през последната седмица. Тимът от град Кресна спечели купата. За първите три отбора организаторите осигуриха и парични награди… от Дядо Коледа.