Полицейски служители на Първо РУП-Благоевград и Второ РУП-Благоевград работят по установяването на извършителя на кражби от леки автомобили паркирани на територията на Благоевград.
За времето от 15:15 часа до 17:15 часа на 08.10.2014г., чрез счупване на стъклото на задна, дясна врата на лек автомобил „Сузуки”, паркиран на неохраняем паркинг в района на ЮЗУ „Неофит Рилски” в гр.Благоевград, е извършена кражба на преносим компютър и дамска чанта, съдържаща лични документи и сумата от около 50 лева. Вчера около 08:00 часа, чрез счупване на задно ляво стъкло на лек автомобил „Фиат Браво”, паркиран в ж.к. Ален мак в гр.Благоевград, е извършена кражба на авторадио със слот за флаш памет, куфар с инструментии ъглошлайф на обща стойност около 300 лева.
За времето от 19:00 часа на 07.10.2014г. до 08:30 часа на 08.10.2014г., чрез счупване на триъгълно стъкло на задна, лява врата на лек автомобил „Форд Фиест”, паркиран в ж.к. Ален мак в Благоевград, е извършена кражба на акумулатор на приблизителна стойност около 130 лева. За времето от 19:00 часа на 07.10.2014г. до 07:30 часа на 08.10.2014г., чрез счупване на триъгълно стъкло на задна, дясна врата на лек автомобил „Рено Клио”, паркиран в ж.к. Ален мак в Благоевград, е извършена кражба на акумулатор на приблизителна стойност около 120 лева.
По случаите са образувани досъдебни производства за извършени престъпления по чл.195, ал.1 т.3 от НК. Работата по издирването на извършителите продължава.