Заловиха български камион с нелегални имигранти в Гърция

Откраднат български камион с натоварени 59 нелегални мигранти е бил засечен по пътя към Солун, съобщава БНР. Гръцката полиция извършва масови проверки на камиони и леки коли за нелегален трансфер на мигранти.

Товарният камион е бил в системата за издирване след кражбата му в България. Полицията го спира за рутинна проверка по магистралата Комотини – Солун. Установявят,че камионът е откраднат и арестуват шофьора за кражба и фалшифициране на документите на колата.

По непотвърдена информация от полицията арестуваният шофьор е 60-годишен българин. По документи камионът е превозвал изолационни строителни материали. На полицията прави впечатление,че за подобен товар е прекалено скъпо да се извозва с този тип камион.

При разтоварване на стоката на място властите откриват в камиона 59 нелегални мигранти, които съобщават, че са платили по 1500 евро на човек,за да бъдат закарани до Солун. Влезли с лодки от Турция по река Марица.

Поради голямата бройка на мигрантите полицията разследва арестувания шофьор за участие в престъпна група.

ПРОЧЕТЕТЕ ОЩЕ..

Последвайте ни...

81,580Последователикато
1,538последователиследвам
507абонатиабонирам

Най-новите новини

error: