Условна присъда за купувач на гласове в Дупница

prokuratura_sud_obviniaem

По внесен от Районна прокуратура – Дупница обвинителен акт срещу Видин Иванов Районният съд в Благоевград наложи на подсъдимия наказание „Лишаване от свобода“ за срок от три месеца, изпълнението на което е отложено за срок от три години.

Той е признат за виновен в извършване на престъпление  – даване на другиго имотна облага с цел да го склони да упражни избирателното си право в полза на определен кандидат.

На 22.10.2015 г., около 17 ч., в гр. Дупница, по време на избирателна кампания за предстоящите избори за общински съветници и кметове, подсъдимият Иванов дал на Таня Димитрова сума в размер на сто лева с цел да я склони да упражни избирателното си право в полза на определен кандидат. Срещу тези пари тя трябвало да гласува за Емилия Кузманова, поставена под №12 в листата на политическа партия Обединен Демократичен Блок – Съюз на десни сили – Дупница.

Присъдата е потвърдена от ОС – Благоевград.

ПРОЧЕТЕТЕ ОЩЕ..

Последвайте ни...

81,580Последователикато
1,538последователиследвам
507абонатиабонирам

Най-новите новини

error: