Благоевградската общественост отбеляза 91 години от смъртта на Димитър Благоев. Пред паметника на Дядото на площад „Георги Измирлиев” се състоя кратко тържество, цветя положиха секретарят на община Благоевград София Янчева, представители на политически партии, общественици, културни дейци и граждани.
Ученици от II OУ припомниха живота и делото на Дядото, чийто патрон е той. Димитър Благоев е българския политик, философ, публицист, основател на организираното социалистическо движение в България и на първата социалдемократическа партия на Балканския полуостров – БСДП.
Димитър Благоев е активен деец на Пловдивското македоно-одринско дружество, бил е негов председател, а по-късно е подпредседател на настоятелството. Обявява се против войните в началото на миналия век и застъпва тезата за Балканска федерация. Избиран е за народен представител в ХII ОНС, ХVI ОНС и ХVII ОНС. Умира на 7 май 1924 г. в София.
През 1950 година името на Димитър Благоев става патрон на Горна Джумая и градът се преименува на Благоевград.