Как да не попаднем в капана на “Ало” измамниците?

pensionerka be izmamena po telefonaПрез изтичащата 2016 година са регистрирани близо 680 престъпления от “ало” измамници, което е с 200 по-малко от предходната 2015 година. Това заяви в студиото на „Здравей, България” инспектор Георги Несторов – сектор „Престъпления против собствеността” към ГД „Национална полиция”.

На зададен въпрос “разкриват ли се лесно телефонните измамници?” той отговори:

„Разкриването на тези престъпления е изключително трудно, защото реалният извършител на измамата се намира в друго населено място, понякога на стотици километри от жертвата си. Абсолютно анонимен е човекът от другата страна на телефона. Тази година можем да се похвалим с 4-5 души, които са знакови фигури в този мрачен бизнес. Пред държавата те се водят безработни, но е видно от начина им на живот, че са хора със средства”.

Схемата винаги е една и съща, само сценариите са различни. А реално, изпълнителите на измамата са мулетата – хората, които отиват да вземат парите от потърпевшите. Самият извършител се крие от мулето.

„Не давайте пари на непознати. Няма държавна институция, която да ви поиска пари на ръка”, съветва инспектор Георги Несторов.

Следете 24 часа в денонощието последните новини от Благоевград и региона. Изпращайте вашите снимки и сигнали на Blagoevgrad.eu@gmail.com по всяко време на дежурния редактор!

ПРОЧЕТЕТЕ ОЩЕ..

Последвайте ни...

81,580Последователикато
1,538последователиследвам
507абонатиабонирам

Най-новите новини

error: