Global Village или “Глобално село” е събитие, което събира хора от различни култури на едно място, а това място през декември е Благоевград.
Така дава възможност на хората тук, и по-специално учениците да се запознаят с културата, традициите, начина на живот на чуждестранни стажанти и студенти в града. Целта на събитието е да улесни междукултурната комуникация и да предложи на благоевградчани един различен начин да опознаят нови култури, традиции, фолклор, музика, кухня и какво ли още не, без да се съобразяват с географските граници и ограничения.
Събитието “Глобално село” ще се състой на 9-ти декември 2013г. (понеделник) от 11:00 часа в Младежки дом Благоевград и ще продължи през целия ден. Страните, които ще вземат участие са Канада, Грузия, Русия, Молдова, Албания, Индия, Монголия, Виетнам, и разбира се, България.
Специално ще бъдат поканени ученици от гимназиите в Благоевград, за да се запознаят и да открият много нови и интересни култури. „Глобално село“ / Global Village се организира от AIESEC Благоевград – локален офис на най-голямата международна студентска организация.