АПИ: Шофьорите да тръгват на път подготвени за зимни условия

snegovalej_put_magistrala_snqg_k1

Във връзка с очаквания „жълт код“ заради снеговалежи, рязко застудяване и виелици в следващите два дни, Агенция „Пътна инфраструктура“ призовава шофьорите да не тръгват на път без задължителната зимна подготовка. За опазването на личната безопасност и тази на другите участници в движението, изключително важно е шофьорите да не предприемат пътувания без зимни гуми, с неизправни акумулатори или без течност за чистачки с добавки против замръзване.

Необходимо е да се шофира със скорост, съобразена с метеорологичните условия, да не се предприемат резки маневри, както и с повишено внимание при преминаване над мостови съоръжения, където скоростта на движение е традиционно по-ниска.

Пътищата и съоръженията от републиканската мрежа се обработват с разтвори на химикали и сол срещу заледяване във всички области на страната, както и с пясък в зависимост от класа на пътя. Възможно е да се налага затваряне на някои пътни участъци за почистването им, като ограниченията ще са в сила до разчистване на трасето.

Блокирането на движението от превозни средства, които не са подготвени за движение при зимни условия затруднява достъпа на снегопочистващата техника и възпрепятства пътуването на всички останали шофьори.

ПРОЧЕТЕТЕ ОЩЕ..

Последвайте ни...

81,580Последователикато
1,538последователиследвам
507абонатиабонирам

Най-новите новини

error: