От 9 май ще започне възстановяването на компрометираната част от стената на езерото в Парк “Рила”. Както вече информирахме, хидрогеолози и експерти от Община Дупница направиха проверка на изкуственото езеро, заради теч на дигата. Това бе и причина да се намали нивото на водата, именно до проблемния участък.
Становището на експертите е готово с нужните дейности за ремонта и за целта ще бъде ангажирана специализирана фирма. В техническото предложение са описани дейностите по обследването, уплътняването, допълнителното полагане на каменна настилка, ремонт на водния и сух откос и т.н.
Прогнозната сума е около 15 хиляди лева за цялостното възстановяване, а срокът за приключване (ако времето позволява) е 10 дни в рамките на един месец. След приключване на ремонта, нивото на езерото ще бъде възстановено.