Шофьори плащат солени банкови такси заедно с глобите за нарушения

Шофьори недоволстват срещу банкови такси, които плащат към наложените им глоби за нарушения на пътя. Десетки собственици на автомобил сигнализираха за проблема. Възмущават се от такси от над 10 лв., които се налага да плащат към санкциите за извършени от тях нарушения на Закона за движение по пътищата.

Проблемът е заради липсата на ПОС терминали на гишетата в КАТ, каквито по закон трябва да има. Такива няма, тъй като сметките по които се превеждат глобите са няколко на брой. От КАТ заявиха, че за повечето услуги имат ПОС терминали. Не обаче и за глобите за нарушения на Закона за движение по пътищата.

„По-сложно е, по три различни сметки се плаща. По фонд „Безопасност на движението”, Гаранционния фонд и Главната дирекция „Национална полиция”. Това са три различни банкови сметки, няма как ПОС да се сложи, където се плащат глобите, тъй като са по три различни сметки, обясни пред bTV Тенчо Тенев, шеф на КАТ – София.

Много шофьори са подали сигнал за този проблем и до Асоциацията на пострадали при катастрофи. Оттам заявиха, че ще сезират Комисията за защита на потребителите и призоваха вътрешния министър също да вземе отношение по казуса.

ПРОЧЕТЕТЕ ОЩЕ..

Последвайте ни...

81,580Последователикато
1,538последователиследвам
507абонатиабонирам

Най-новите новини

error: