Засилен контрол на трафика в Гърция в навечерието на Нова година

gurcia_trafik_avtomobili_921_putishta

Извънредни полицейски екипи по контрол на трафика са разположени по цялата пътна мрежа на Гърция през 20 километра. Пуснаха зелена вълна на изходите на градовете за улесняване на трафика Ограничиха движението на тежкотоварни автомобили, предава БНР.

Денонощен е контролът за превишена скорост и употреба на алкохол. Налагат се високи глоби за непоставени предпазни колани. Често спират и коли за проверка на документите на пътниците, като част от акцията срещу трансфер на нелегални мигранти. Проверяват всички тирове по пристанищата.

От съображение за сигурност проверяват колите, влизащи от България да не пренасят в туби бензин. Видимо засилен е трафикът от и към граничните пунктове с България. Хиляди гърци днес потеглиха вече към българските ски-курорти.

Под засилена полицейска охрана са летища, пристанища и магазини.

Днес се очаква нова вълна от ниски температури и сняг. На рискови участъци се изискват вериги.

ПРОЧЕТЕТЕ ОЩЕ..

Последвайте ни...

81,580Последователикато
1,538последователиследвам
507абонатиабонирам

Най-новите новини

error: