Майсторите от “Есен в сърцата” подредиха изложбата базар в помощ и покрепа на икономиста проф. Чавдар Николов, която ще бъде открита тази вечер 17.00 часа в изложбената зала на читалището в град Симитли.
Над 100 артикула – творения от „плодовете на есента” ще бъдат подредени в изложбената зала на читалището в град Симитли. В продължение на две седмици потребителите на всички социални центрове в общината изработваха картички, моливници, икебани, различна интериорна украса. С изключително старание и фантазия потребителите на Дневните центрове за деца и възрастни с увреждания, на центровете за настаняване от резидентен тип, на Защитеното жилище комбинираха всички, което може да открие всеки в пъстрата есен в парка – листа, пръчици, жълъди, кестени, клони в жълто-оранжеви и кафеникави багри. Кметът на общината Апостол Апостолов прегърна инициативата за помощ на проф. Чавдар Николов, поета от младежи от Симитли и общината, бивши възпитаници на Стопанския факултет и проф. Николов, и осигури всички необходими помощни материали за изработката на есенна украса в социалните центрове.
„Есен в сърцата” е символичното име със силна символика на благородното дело. Ръкоделията, изработени от младежи и възрастни с увреждания, но с изключителен талант и с много доброта в сърцата, ще бъдат продадени на благотворителната изложба-базар, а средствата ще бъдат преведени по банковата сметка, която събира помощ и подкрепа за проф. Чавдар Николов.
Професор д-р Чавдар Николов, бивш декан на Стопанския факултет в Югозападния университет, един от най-добрите икономисти в България, човекът с ярко публицистично перо и критична мисъл, ерудит със собствен принос за развитието на икономическата наука, се нуждае спешно от оперативна намеса за трансплантация на бъбрек.
За събирането на необходимата сума има открита набирателна сметка на името на проф. Чавдар Николов в ТБ ОББ-АД. Банковата сметка на името на проф. д-р Чавдар Николов в ТБ ОББ – АД е с номер: BG41UBBS80021020261040
Да бъдем човеци и да помогнем на един високоуважаван учен да продължи да живее пълноценно!
И нека знаем и не забравяме:
“Никое добро дело не е прекалено малко, всяко добро дело се разпространява до безкрай като вълничките, причинени от камък, хвърлен в езеро”