Наградиха участниците в “Малешево пее и танцува” Микрево 2011


НАГРАДИ ЗА МУЗИКАЛНО ИЗПЪЛНЕНИЕ:
1. Награда за вокално изпълнение – традиционен фолклор – До 18 години
1. Детска фолклорна група “Зорница”- група за “Високо пеене” към Народно читалище “Св.св.Кирил и Методий 1926” село Сатовча
2. Детска фолклорна група към Народно читалище “Д-р Петър Берон” село Лебница,община Сандански
3. Детски народен хор “Славей” към Народно читалище “Отец Паисий-1919” град Сандански
2.Награда за вокално изпълнение – традиционен фолклор – Над 18 години
1. Женска певческа група – Пирински гласове – гердан от песни към Народно читалище “Христо Ботев” село Брежани, община Симитли
2. Женска и мъжка фолклорна група за народни песни към Народно читалище “Никола Вапцаров – 2005” село Струма, община Сандански
3. Женска певческа група за автентичен фолклор “Здравец” към Народно читалище “Отец Паисий 1927” село Левуново, община Сандански

3. Награда за вокално изпълнение – обработен фолклор – До 18 години
1. Детска певческа фоклорна група към Народно читалище “Владимир Димитров – Майстора 1919” село Шишковци, община Кюстендил
2. Трио:Цветелина Вагалинска, Надежда Гоцева и Владимир Кирилов от Национална хуманитарна гимназия “Св.св.Кирил и Методий” град Благоевград
3. Група за автентичен фолклор “Тетевенски божурчета” към Народно читалище “Съгласие 1869” град Тетевен с ръководител Бистра Генчева

4. Награда за вокално изпълнение – обработен фолклор – Над 18 години
1. Фолклорен хор “Елица” град София, община Лозенец
2. Мъжки и женски хор към Ансамбъл “Никола Вапцаров” при Народно читалище “Отец Паисий-1919” град Сандански
3. Квартет “Божур” към Народно читалище “Христо Ботев” 1934″ град Божурище, община

НАГРАДИ ЗА ТАНЦОВО ИЗПЪЛНЕНИЕ

5. Награда за танцово изпълнение – танцови състави
1. Културно уметничко Друштво “Космай” град Сопот, община Београд, Република Сърбия
2. Женска танцова група “Рилски ритми” към Народно читалище “Христо Ботев 1898” град Рила
3. Танцов ансамбъл “Самоков” към НЧ”Младост-2003″ гр. Самоков

6. Награда за танцово изпълнение – ансамбли – традиционен фолклор
1. Ансамбъл за изворен фолклор “Бояна” към Народно читалище “Просвета 1919” град Костандово, община Ракитово
2. Танцов състав за автентичен фолклор “Здравец” към читалище “Самообразование 1927” село Капитановци, община Видин
3. Група за автентичен фолклор “Ламба-Ламба” към Народно читалище “Св.св.Кирил и Методий 1912” село Оборище, община Панагюрище

7. Награда за танцово изпълнение – ансамбли – обработен фолклор
1. Смесена фолклорна група “Разложки мераци” към Община Разлог
2. Танцов състав “Луковитски бисери” към Народно читалище “Съзнание 1895” град Луковит
3. Културно уметничко дружество “Карпош” град Крива Паланка, Република Македония

8. Награда за индивидуално вокално изпълнение
1. Цанка Ваташка към Народно читалище “Благой Гебрев 1905” село Друган, община Радомир
2. Зекрем Зейнев към читалище “Просвета” село Абланица, община Хаджидимово
3. Тодор Лазарски – с. Стефаново, община Радомир

9. Награда за инструментално изпълнение
1. Мартин Владимиров – град София
2. Ангел Деянов – с. Белчин
3. Детска група „Тетевенче” – град Тетевен

ГРАМОТИ ЗА СЪХРАНЕНИЕ НА ТРАДИЦИОННО ОБЛЕКЛО

1. Женска фолклорна група към Народно читалище “Развитие 1910” село Крайници, община Дупница с ръководител Венцислав Джаджаров
2. Състав за народен фолклор към Народно читалище “Просвета 1939” село Марица, община Самоков с ръководител Васил Сотиров
3. Група за автентичен фолклор “Черноочки” към Народно читалище “Стефан Караджа-1941” село Чернооково, община Генерал Тошево с ръководител Мария Герджикова

Подобни новини

Последвайте ни...

81,580Последователикато
1,560последователиследвам
420абонатиабонирам
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

Най-новите новини

error: