Приключи първият кръг на общинския конкурс “Пъстра трапеза Благоевград 2011”

На 19 март с. Бело Поле излъчи победителите в последния предварителен кръг на конкурса, които ще се състезават с представителите на останалите 10 села на 21 май в Благоевград.

Конкурсът се организира от община Благоевград в партньорство с «Ивитал консулт» ЕООД и Асоциацията за развитие на изкуствата и занаятите А.Р.И.З. – 7. Събитието се провежда за втора поредна година, за първи път то има предварителен етап, в който съставните села излъчват представителите си за общинския кулинарен конкурс “Пъстра трапеза”.

В първия кръг се включиха 65 участника от 11 благоевградски села с над 200 приготвени от тях ястия. Критериите, по които бяха оценявани участниците са: най-вкусно ястие, най-оригинална рецепта, уникална за селото рецепта и автентична рецепта. Ястията оцени жури с участието на представител на селото, представител на общината и професионален готвач от “ИВитал Консулт”.

.

Наградите, осигурени от община Благоевград, които получиха отличените кулинари бяха: миксер, пасатор, термо кана и сандвич тостер.

Победители в първи кръг на конкурса “Пъстра трапеза Благоевград 2011” са:
1. Вангелия Стоименова Дамянова – с. Рилци
2. Василка Петрова Ваклинска – с. Рилци
3. Величка Димитрова Гошева – с. Покровник
4. Величка Кирилова Стоянова – с. Рилци
5. Веселина Стоичкова Бойчева – с. Логодаж
6. Виолета Симеонова Балева – с. Логодаж
7. Гювеза Сандева Давидкова – с. Покровник
8. Гюрка Доганджийска – с. Логодаж
9. Елена Иванова Веселинчева – с. Рилци
10. Елена Страхилова Гяурска – с. Клисура
11. Здравка Гошева – с. Изгрев
12. Йордана Костадинова Янчова – с. Покровник
13. Катерина Янева Кантурска – с. Мощанец
14. Лагма Герасимова Димитрова – с. Делвино
15. Лозена Смиленова Гелинска – с. Селище
16. Милка Стоянова Костадинова – с. Мощанец
17. Митка Петрова Иванова – с. Мощанец
18. Невена Георгиева Янчева – с. Обел
19. Невена Давидкова Филипова – с. Делвино
20. Норка Попдимитрова – с. Изгрев
21. Петрунка Павлова – с. Изгрев
22. Петрунка Тодорова Цонева – с. Марулево
23. Роза Славева Кръстева – с. Марулево
24. Стоянка Димитрова Мурджова – с. Покровник
25. Теменужка Ангелова Николова – с. Мощанец
26. Филка Бакалска – с. Логодаж
27. Христина Стоянова – с. Селище
28. Янка Маркова – с. Изгрев
29. Виолета Петрова – с. Бело Поле
30. Иван Стойчев – с. Бело Поле
31. Гюргена Бойчева – с. Бело Поле
32. Емилия Радкова – с. Бело Поле

Излъчените от всяко от 11-те села победители в категориите ще се състезават помежду си в общинския конкурс, който ще се състои в на 21 май 2011 г. на пл. “Г. Измирлиев” в рамките на Майските празници на културата.

Източник: Община Благоевград
Снимки: Община Благоевград

ПРОЧЕТЕТЕ ОЩЕ..

Последвайте ни...

81,580Последователикато
1,538последователиследвам
507абонатиабонирам
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

Най-новите новини

error: